Villa satın almak mantıklı bir yatırım mı?

Öncelikle villaların her zaman gelir sağlayan bir yatırım aracı olduğunu belirtmek gerekir. Gelir getirme konusunda hiçbir endişe yaşanmamalı çünkü yılın sadece belirli dönemlerinde değil tüm yıl boyunca gelir sağlayabiliyor. Aynı zamanda yatırım amacıyla villa satın alanların karşısında pek çok seçenek bulunuyor. Villanın sahipleri tarafından yaz döneminde kullanılması, kiraya verilmesi ya da bir süre sonrasında satılması gibi seçenekler arasından yatırımcılara uygun olanlar tercih edilebilir. Hangi seçeneğe yönelirse yönelsin, yatırımcının satın aldığı villadan kazanç elde edeceği bir gerçek.

Tatil Beldelerindeki Villalar Daha Popüler

Villa satın almaya sıcak bakanların rotasını tatil beldelerinde inşa edilen villalara çevirmesi ise en doğru tercih olacaktır. Kalkan ya da Fethiye gibi her dönemin popüler tatil beldesi olmayı başarmış bölgelerde, bütçeye uygun bir satılık villa bulmak da gayet kolay oluyor. Bu villalar oldukça yüksek bir kira getirisine sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Sadece yaz döneminde kiraya verilmesi bile tahmin edilenden daha yüksek bir kazanç sağlamayı mümkün kılabiliyor.

Yüksek kira getirisi, popüler tatil beldelerinde satışa sunulan villalara olan ilginin bir hayli artmasını sağlar. Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin ilk sırasında artık bu villalar bulunuyor. Özellikle tatil beldelerinde mevcut olan villalar tercih edildiğinde mantıklı bir yatırım konusunda adeta nokta atışı yapılmış oluyor. Bu durumun sadece Türkiye’ye özgü olduğunu düşünmeyin; dünyanın pek çok ülkesinde villa yatırımı yükselen trendlerden biri olmaya devam ediyor.

Yatırım amacıyla villa satın alanlar, kiraya verme konusunda da zorlanmıyor ve bunun için ekstra bir zaman ayırmak durumunda kalmıyor. Kiralık villaya yönelik hizmet veren internet siteleri üzerinden sahibi olduğunuz villanın kiraya sunulmasını kolayca sağlayabiliyorsunuz. Üstelik tüm işlemler ve prosedür de seçtiğiniz firma tarafından gerçekleştiriliyor. Böylelikle kiralık gayrimenkul sahibi olmanın getirdiği zaman ve çaba harcama zorunluluğu de ortadan kalkmış oluyor.

Tüm bu bilgileri bir arada değerlendirdiğinizde villa satın almanın en mantıklı yatırım tercihlerinden biri olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Eğer projeden satılık villalar arasından seçim yapmak isterseniz, çok fazla zaman kaybetmeden baranselgrup.com adresini ziyaret edin. Devam eden projeleri internet sitesinde yakından inceleyebilir ve size uygun olanlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Baransel Grup 16 yıllık deneyime sahip ve bu nedenle projeler de bu tecrübenin ışığında tasarlanıyor. Özellikle Fethiye ve Kalkan bölgesinde halen devam eden villa projelerini mutlaka incelemenizi öneririz. Yatırımcıların yakın markajında bulunan bu projeler bitmeden siz de satın alma işlemlerini bir an önce tamamlamak isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir